04.05.2013

Podsumowanie kwietnia

Ze względu na to, że pisze za kilka dni maturę, musiałam skupić się przede wszystkim na książkach, które mam w pracy maturalnej albo na takich, które do matury po prostu przeczytać trzeba. W tym miesiącu moje tempo czytania było na przyspieszonych obrotach, po to aby ze wszystkim zdążyć. Mimo to, przeczytałam także 2 książki, które ze szkołą nie mają wiele wspólnego, a których byłam baaardzo ciekawa (szczególnie jednej). Tak więc, przechodząc do sedna sprawy zaprezentuje wam co udało mi się przeczytać.

1. Wiliam Szekspir "Makbet"

2. Gabriela Zapolska "Moralność pani Dulskiej"
3. Maria Kuncewiczowa "Cudzoziemka"
4. Zofia Nałkowska "Granica"
5. Sławomir Mrożek "Tango"
6. Lauren Oliver "Requiem"
7. Suzanne Selfors "Ocalić Julię"Zaraz po maturach, czyli po 17 maja, możecie spodziewać się recenzji 2 ostatnich pozycji.


Jeśli chodzi o zakupy książkowe, to udało mi się skorzystać z oferty na Empik.com z okazji Dnia Książki. Na wszystkie książki obowiązywał  rabat 30%, dzięki czemu zaoszczędziłam ponad 40 zł.Idąc od góry:
1. Nicholas Evans "Zaklinacz koni" - prezent
2. Nora Roberts "Prawo krwi" - prezent
3. Thomas Harris "Milczenie owiec" - Empik.com
4. Stephen Chbosky "Charlie" - Empik.com
5. Suzanne Selfors "Ocalić Julię" - Empik.com
6. Stephenie Meyer "Intruz"

To już wszystko, jeśli chodzi o kwiecień. Po maturach zabieram się do czytania, trochę tego jest a parę książek przyjdzie do mnie po weekendzie. Trzymajcie za mnie kciuki, bo już od wtorku zacznie się jazda :D.

6 komentarzy:

 1. Czytałam kiedyś "Zaklinacza koni" i pamiętam, że książka bardzo mi się podobała. Miłej lektury i powodzenia na maturze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy stos. Najchętniej zabrałabym się za "Intruza". Tak głośno ostatnio o nim, głównie dzięki ekranizacji. Chciałabym więc nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 3. I tak Ci świetnie poszło!
  Jestem bardzo ciekawa Intruza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przed maturą czytałam streszczenia a nie całe książki :) Choć w sumie praktycznie przez całe liceum czytałam tylko streszczenia.
  Jak Ci poszły matury? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że dobrze :) Postanowiłam nie sprawdzać odpowiedzi i żyć w niewiedzy :D Wczoraj z ustnego polskiego miałam 70%, a został mi tylko ustny ang..

   Usuń
 5. Chciałabym mieć wydaną na nowo trylogię Harrissa...Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń